Szyjemy celinki

Poduszki celinki dla chłopca i dziewczynki


#1 2015-01-01 18:15:38

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Aplikacje na poduszki wyszyte haftem krzyżykowym,płaskim itp

[size=16]Zasady jak wyszywać aplikacje na panele ( spisane przez Magdę Pietrzak 20.10.2015):

Żeby mieć pewność ze nasze podusie będą cieszyły obdarowane osoby długi czas, podusie przygotowujemy z najwyższą starannością – proszę przeczytać rady na temat jak wyszyć aplikację na panel do podusi tak by cieszył obdarowana osobie długi czas.

Akceptujemy obrazki niemal każdego rozmiaru – od malutkich przedstawiających motylka czy serduszko do największych jakie nadają się na poduszkę – 30cm na 30 cm, każdy rozmiar aidy ( 11,14,16,18 HPI) jest przyjmowany.

Tematy wyszywanek takie jak pieski, misie, delfiny, ozdobne ornament (np. Celtyckie węzły), kwiaty czy superbohaterowie i księżniczki wszystkie znajda kochający dom bo szyjemy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych .

Proszę używać wyrazistych kolorów gdzie tylko jest to możliwe – niektórzy z naszych obdarowanych jak np. Osoby starsze czy bardzo bardzo chore dzieci maja osłabiony wzrok i bardziej wyraziste kolory są dla nich łatwiejsze do zobaczenia.

Bardzo prosimy zostawiać zawsze 5 cm margines aidy z każdej strony obrazka – co jest potrzebne do wszycia go w patchworkową poszewkę. Male obrazki – jak np. Mały motylek - prosimy by miały nie mniej jak 2.5cm marginesu materiału po brzegach. Jeśli zdarzy się ze np.aplikacja zostanie źle wyśrodkowana i margines możne być mniejszy nic 2.5cm, prosimy spytać o opinie Celinę bo czasem taki obrazek można uratować i zrobić bardzo ładna poszewkę na podusie.

Prosimy używać tylko Aidy 100% bawełnianej, białej albo w jasnych kolorach ( ecru, antyczna biel czy kolorowe pastele) UWAGA – na rynku pojawiła się Aida poliestrowa która jest znacznie tańsza od bawełnianej ale nie jest dobra do paneli poduszkowych ( roztopi się w czasie prasowania). Aida z opalizującą nitka czy ‘rustico’ także nie są odpowiednie bo zawierają niebawełniane dodatki, także ręcznie farbowany materiał nie będzie odpowiedni bo możne farbować w praniu. Jeśli wolisz wyszywać na materiale innym niż Aida, proszę zwróć uwagę by był w 100% bawełniany.

Prosimy używać tylko 100% bawełnianych mulin które nie farbują w praniu nawet w wysokiej temperaturze – DMC, Anchor oraz Ariadna są najbezpieczniejszymi opcjami – solidne kolory jak i cieniowane są mile widziane.

Bardzo prosimy nie używać nici metalicznych czy innych nie bawełnianych, a także bawełnianych ręcznie farbowanych. Także odziedziczone ‘po babci’ zapasy starej muliny nie będą nadawały się na panele do podusi ( będą się rozłazić w praniu – możne nie w pierwszym czy drugim praniu ale w dwudziestym czy pięćdziesiątym już raczej tak).

Jeśli nie jesteś pewna tak na super-hiper 100% ze nici nie za farbują  w praniu – proszę nie używaj ich do wyszycia paneli. Możesz zmarnować wiele godzin swojej pracy, prace szyjącej i zamiast radości sprawić przykrość osobie która dostałaby poduszkę z panelem wyszytym ‘felernymi’ mulinami.

Proszę bardzo dobrze zabezpieczać nitki na starcie I końcach – chowając je na lewej stronie pod co najmniej 6-7 ściegami, pod 10 będzie  nawet lepiej. Poduszki są bardzo często prane i słabo zabezpieczone końce nitek mogą wysunąć się na prawa stronę.

Bardzo ważne by nie używać węzłów na rozpoczęciu czy zakończeniu nitki – węzły maja zwyczaj rozplątywania się w praniu, poza tym guzy z węzłów brzydko odbijają się na obrazku i mogą urazić np. buzie .

Jeśli aplikacja wymaga backstitcha ( kreseczek z nitek) - proszę robić je króciutkie, nie dłuższe jak przez dwa kwadraciki Aidy I upewnić się ze są dość ciasne. Proszę nie używać długich ściegów nad wieloma kwadracikami Aidy bo małe dziecięce paluszki mogą się w nie zaplatać bardzo łatwo.

Proszę starać się by tylna/lewa strona wyszywanki wyglądała porządnie, bez wielkiej ilości pozaciąganej nitki czy innych nitkowych katastrof – bo te maja tendencje to wyłażenia na prawa stronę haftu w czasie prania . Jeśli jakiś problem się zdarzy – prosimy zabezpieczyć go dobrze po lewej stronie pod ściegami ( złapać w ścieg na lewej stronie). Jeśli masz tendencje do dużej ilości nitkowych problemów na lewej stronie haftów - możesz użyć prostszego wzoru, używać krótszych nitek albo potrenować technikę zanim zaczniesz wyszywać dla nas.

Jeśli mielibyście ochotę – możecie zrobić ‘obrusowy obrazek’ dla naszego hafciarza-emeryta który lubi haftować ale słabszy wzrok utrudnia mu robienie obrysów samemu – ‘obrysowy obrazek’ zapewni mu zajęcie i radość z haftowania a każdy wykończony przez niego obrazek znajdzie miejsce na podusi. Wzory odpowiednie do ‘obrysowych obrazków’ maja obrysy zrobione z xxx, iksów, a nie z backstitcha, kreseczek. Jeśli chciałabyś zrobić taki obrazek a nie masz pewności czy wybrany wzór jest odpowiedni albo nie masz odpowiedniego wzoru – proszę skontaktuj się z Celina która taki wzór możne zapewnić.

Wszystkie elementy poduś są robione tak jakbyśmy robiły je dla naszych rodzin, dzieci i wnuków – wysoka jakość wykonania jest najważniejsza.

Aplikacje przed wysłaniem powinny być wyprane.  Prosimy nie płukać aplikacji po praniu w płynie do płukania (może powodować uczulenie)

* Przy wyszywaniu nie uzywamy wosku pszczelego ani innych polepszaczy - ewentualne pozostalosci tych substancji po praniu moga uczulac.

Podusie przez nas robione są bardzo kochane i intensywnie używane – przez to są tez często prane i prasowane w wysokich temperaturach ( by pozbyć się jak najwięcej bakterii). Dlatego zwracamy dużą uwagę na jakość wszystkich materiałów i uważnie sprawdzamy każdy panel i materiał jaki ma być uszyty to szycia poduś.


                                                   Nasza główna zasada jest – lepiej mniej ale lepiej.
                                                     Wyszywamy i szyjemy na jakość a nie na ilośc 


Zdecydowaliśmy się spisać zasady wyszywania dla naszej akcji bo wielokrotnie musiałyśmy z bólem serca odrzucać prześliczne hafty których wykonanie zajęło z pewnością wiele godzin ze względu na np. totalna masakrę na lewej stronie ( guzy i węzły i purchle nici) , albo gdzie nitki były tylko minimalnie zabezpieczone pod jednym-dwoma ściegami ( co jest dopuszczalne dla haftów na obraz czy kartkę ale nie na poduszkowy panel), albo ze względu na zła jakość materiałów użytych do haftów ( farbujące muliny)..

Teraz najważniejsze to co robimy to nasz prywatny czas i pieniądze. Nie sprzedajemy naszych prac z naszej akcji tylko dajemy za darmo.

Dziękujemy wszystkim którzy nas wspierają w akcji " Szyjemy celinki dla chłopca i dziewczynki
"
.[/size]


Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rycerze.pun.pl www.europeistyka-pg.pun.pl www.gbforum.pun.pl www.lords.pun.pl www.wojownicynocyuni8.pun.pl