Szyjemy celinki

Poduszki celinki dla chłopca i dziewczynki


  • Index
  •  » SZYCIOWE
  •  » Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

#46 2016-02-04 20:35:02

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

i tak kolejny wieczór w towarzystwie Marysi, nożyczek i materiałów .Odczuwam ramię prawej ręki muszę zastopować aby do przyszłego piątku delegliwości ustąpiły. Liczę że jeszcze jedno spotkanie w przyszłym tygodniu i będę miała wszystko przygotowane na 100 %.


Offline

 

#47 2016-02-04 22:28:25

ania_b

STAŁA BYWALCZYNI

Zarejestrowany: 2014-03-22
Posty: 76
Punktów :   

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

Celina, podziwiam.

Offline

 

#48 2016-02-05 13:59:31

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

to ja Was będę podziwiać od piątku do soboty. Nie wiem czy bym się na to porwała gdybym wiedziała ile jest pracy aby się przygotować.
Z drugiej strony nabieram wprawy i może jeszcze raz tylko dłuższy(NIEEEEEEEEEEEEEEEEEE). Duże wsparcie Marysi, która jest na każdym pracowitym spotkaniu, Monika i Angelika też dołożyły swoje wsparcie. I co ważne mój mąż to dzielnie znosi, nawet wczoraj się spytał czy w piątek też , a ja mu z przykrością odpowiedziałam że mamy mieszkanie dla siebie.


Offline

 

#49 2016-02-10 20:58:34

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

Dzisiaj była u mnie Marysia , która bardzo dzielnie mi pomagała w przygotowaniach do wyjątkowego wydarzenia. I tak mamy przygotowanych do szycia dzięki Grażynce i Ewie ilość się drastycznie zwiększyła i tak
355 szt
10 szt dowiezie Ania_B

oraz

około 130 szt z panelami od Magdy i Pawła, nie miałam siły aby liczyć.

i dlatego nie wiem jaki jest wynik końcowy , ile uszyjemy to będziemy wiedziały dopiero w sobotę.Do zobaczenia


Offline

 

#50 2016-02-11 14:39:04

mokagie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-30
Posty: 5
Punktów :   

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

Ważna informacja:
Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, natomiast patronat medialny TVP 3 Olsztyn.

Offline

 

#51 2016-02-12 08:03:57

Ania_J

STAŁA BYWALCZYNI

Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 202
Punktów :   

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

To już dziś - trzymamy kciuki.
Jutro przybędziemy z pomocą.

Offline

 

#52 2016-02-12 09:23:17

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

Trochę się denerwuję , ale sałatki już robię i muszę się zacząć przygotowywać do wyjazdu co by wszystko zabrać.Czekamy na Was


Offline

 

#53 2016-02-12 21:16:10

basia.g

STAŁA BYWALCZYNI

Zarejestrowany: 2013-12-29
Posty: 96
Punktów :   

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

We wszystkich albumach jest łącznie 2713 zdjęć ale w 2 albumie trzeba odliczyć 2 zdjęcia z "tortem z poduszek" i w następnym albumie też trzeba odliczyć zdjęcie gdzie jest 6 poduszek wspólnie - czyli na dzień dzisiejszy w albumach jest 2710 zdjęć poduszek.

Offline

 

#54 2016-02-14 13:32:48

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

Witam po ciężkich kilkunastu godzinach. Usiadłam sobie z kawą, aby trochę odpocząć bo próbuję ogarnąć mieszkanie. Łatwiej by mi było gdyby był mąż ale dopiero dzisiaj wraca. Dożo chciałam Wam wczoraj na finał powiedzieć ale nie byłam w stanie, wzruszenie wzięło górę, gdyż byłam taka szczęśliwa że w tym całym przedsięwzięciu byłyście ze mną , choć i tak jesteście od 12 lat. To że szyłyśmy i próbowałyśmy ustanowić rekord to jeszcze muszę całą dokumentację wysłać do Biura Rekordów do Poznania i tam zapadnie ostateczne decyzja. Jednak i tak mamy sukces bo mamy uszyte 511 szt celinkowych poduszek i 45 skanapkowanych paneli.
Jak to zwykle bywa każdy sukces na wielu ojców ale matka i macocha  jest jedna. Poradzimy sobie z tym. Każde stado ma swojego przewódce, tak się na dzień dzisiejszy szczęśliwie składa że w Andrychowie jest Alina, w Pisanicy Grażynka , w Szkocji na cały świat Magda.
W naszej akcji "Szyjemy celinki dla chłopca i dziewczynki" jest to piękne, że promujemy akcję a nie siebie. Jesteśmy grupę ludzi o wielkim sercu , którym podoba się nasza akcja i to co robimy. Jak wiecie grypa dopadła mnie wcześniej niż maraton, prosiłam Monikę aby mnie zastąpiła w pewnym spotkaniu  , lecz odmówiła bo stwierdziła że to ja powinnam promować naszą akcję. Podobna sytuacja choć z innym skutkiem była wczoraj  prosiłam Anię aby podeszła do pani redaktor też nie chciała, zmusiłam , uległa .Jako koordynatorka nie jestem dożywotnio przypisana do akcji, a niech świadczy o tym fakt że szukałam i nadal szukam koordynatorek w całym kraju. U nasz jest tak przyjęte że jak w Gdańsku planujemy spotkanie szyciowe to dziewczyny są organizatorkami i dyrektorkami , bo to do nich należy całe zabezpieczenie logistyczne . My jedziemy tylko z maszynami, aplikacjami trochę materiałów ze sobą, jedzenie i transport z dworca też zapewniają i tak od 12 lat.
Wracając do przygotowań maratonu. Żebym wiedziała ile muszę włożyć pracy w przygotowanie to nie wiem czy bym się podjęła. Nie byłam  w stanie tego przygotować sama, Marysia dzielnie mi pomagała bywało także i dwa razy w tygodniu przychodziła aby pomagać. Aby przygotować  do szycia 511 szt paneli to potrzeba jak wiecie 1022 szt materiałów na tzw. plecki.  Aplikacje jak i nasze panele są w różne wzory i tyły materiałów starałyśmy się dobierać tematycznie , choć przyznaję nie zawsze było to możliwe z przyczyn finansowych. Oceńcie to na zimno . Na nasze tak wielkie przedsięwzięcie nie otrzymaliśmy dofinansowania  , wszystko są to nasze środki z budżetu domowego. I dlatego miałyśmy tak wspaniały i różnorodny stół z ciastami, sałatkami i napojami. Zupa pomidorowa w sobotę była bardzo smaczna, to opinia wszystkich którzy mieli zaszczyt zjeść.

Nie dam się zwariować bo mam rodzinę, to co robię to jest moje hobby i nie zarabiam szyjąc celinki na utrzymanie rodziny.
Dzięki dużemu zaangażowaniu Gosi i  rodziny mamy wspaniałe dwa banery i plakaty , którym możemy promować naszą akcję na kolejnych spotkaniach . Przez 12 lat nawet o tym nie marzyłam że takie piękne rzeczy może mieć nasza akcja. Miałyśmy piękne butony  ( może napisze o ile otrzymam takie pozwolenie kto je zakupił )
Jedynym  organizatorem i współorganizatorem naszej akcji jest Szkoła Podstawowa Nr 4 w Elblągu, za co pięknie dziękuje.
Podsumowując
Jeden z  celów naszego najdłuższego spotkania został osiągnięty około godziny 5 rano w dniu 13.02.2016 uszyłyśmy 3000 szt celinkę, co było bardzo piękne i oddające to co napisałam wcześniej że żadna z szyjących na sali nie chciała swojej szyjącej celinki zgłosić jako 3000. Wyjątek stanowi tylko 500 szt celinki w czasie maratonu uszyta przez Wandę Fok z Wrocławia , aplikację wyszyła Maria Witkowska z Elbląga świadkiem ustanowienia rekordu był Jerzy Wcisła a moja skromna osoba została poproszona do zdjęcia. Tak będziemy postępowały nadal , promujemy akcję a nie siebie. Teraz  sesja zdjęciowa wstawienie zdjęć do albumów . Tak jak mówiłam i pisałam już wcześniej część naszych maratonowych prac trafi do dzieci w szpitalu w Elblągu  i to szkoła zajmie się ich przekazaniem oraz innych szpitali ale to już na spokojnie bez stresu i presji . Ja będę  omawiać szczegóły. Bardzo proszę aby nikt w moim imieniu nie prowadził rozmów i nie potwierdzał moich  działań.

Wszystkim obecnym, wspomagającym , wspierającym DZIĘKUJE.

p.s.
Tak na gorąco, a jak wezmę zimny prysznic to może coś jeszcze napiszę.


Offline

 

#55 2016-02-14 15:49:41

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.


Offline

 

#56 2016-02-14 19:22:45

basia.g

STAŁA BYWALCZYNI

Zarejestrowany: 2013-12-29
Posty: 96
Punktów :   

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

Dopiero teraz dorwałam się do komputera, podziwiam przygotowanie, pracę którą włożyły organizatorki, wytrwałość, gościnność i dbanie o wszystkie szczegóły   wielkie brawa ..... i zupa pomidorowa była pyszna
Trzymam kciuki za uznanie rekordu

Offline

 

#57 2016-02-14 20:37:06

Ania_J

STAŁA BYWALCZYNI

Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 202
Punktów :   

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

Celinka, jesteśmy pełne podziwu że dałaś radę. Twoje pomysły i siła przekonywania sprawiły że tylu ludzi zaangażowało się w to wydarzenie.
Trzymam kciuki aby rekord został uznany.

A co do zupy zgadzam się z Basią

Offline

 

#58 2016-02-18 21:55:56

mokagie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-30
Posty: 5
Punktów :   

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

Dziewczyny, w szkole został nóż z pomarańczową rączką i szaliczek koloru fioletowo-różowawego. Którejś z Was?

Offline

 

#59 2016-02-20 20:34:44

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

to tradycja że coś zostaje.


Offline

 

#60 2016-02-21 11:07:15

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

Do albumu wstawiłam wszystkie zdjęcia ze spotkania, oraz celinek które uszyłyśmy,Bardzo proszę o podpisywanie swoich wyszytych aplikacji.


Offline

 
  • Index
  •  » SZYCIOWE
  •  » Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek 12-13.02.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vasnaruto.pun.pl www.lastchaos.pun.pl www.adw.pun.pl www.hentai-world.pun.pl www.ksw4ever.pun.pl